חדשות מוסיקה

ז'ילברטו ז'יל יציין 40 שנה ל – Rafavela ביולי ברעננה

כבר לא סופרים את הפעמים שז'ילברטו ז'יל (ויש כותבים ג'ילברטו ג'יל) הופיע כאן. בפעם האחרונה שמענו אותו ב-2015 ב"בברזיל באהבה" בדואט מופלא עם ענק המוסיקה הברזילאית קייטנו ולוזו. עכשיו הוא חוזר לפארק רעננה (4.7) במסגרת סיבוב הופעותיו העולמי לרגל 40 שנה לאלבום Rafavela.
ז'ילברטו ז'יל בן 76 יגיע בליווי להקה בת 10 נגנים שהורכבה במיוחד עבור סיבוב ההופעות שנקרא  "רפאבלה 40". במסדרת ההרכב  הזמרת מאיירה אנדרדה מקאבו-ורדה (Marya Andrade), שבעבר שיתפה פעולה עם עידן רייכל, האקורדיוניסט הצעיר מסטריניו (Mestrinho) שלאחרונה מככב על הבמות הנחשבות בברזיל והזמרת הברזילאית קיארה צ'יבלו (Chiara Civello) ששיתפה בעבר פעולה עם טוני בנט, פול סיימון ואחרים.
ז'ילברטו ז'יל הוציא את האלבום Refavela מיד לאחר הופעתו בפסטיבל Festac '77, הפסטיבל הגדול ביותר לתרבות השחורה והאפריקאית שהתקיים בלאגוס, ניגריה ב- 1977. האלבום הפך לאחת מהקלאסיקות המוכרות ביותר של ז'יל בו התווה את הסאונד המשמש לו מאז ועד היום "חותמת" ליצירתו כאמן. המקצבים והנושאים אליהם נחשף במהלך החוויה האפריקאית בניגריה, היו הבסיס לRefavela ולהקלטת "Live in Montreux 1978", בפסטיבל הג'אז השוויצרי המפורסם. 40 שנה אחרי,  יבצע ז'ילברטו את שירי האלבום בעיבודים חדשים, ובנוסף ושירים נוספים מרוח התקופה כמו גם משירי אלבומו של בוב מרלי – "אקסודוס" שהעולם מציין בימים אלה 40 שנים להוצאתו.

 Gilberto Gil e Banda Refavela40

שתף דף זהBookmark and Share

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *


7 − 4 =