עיון ביקורת
לרכישה >>

אזנבור , 20 שנסונים מובחרים, ביצועים מקוריים (EMI, 1988)

מוסיקה צרפתית

 אטעה אם אומר שהוא הזמר הצרפתי הכי אהוב/נאהב  בכל הזמנים. השתגעת?! יגידו לי. ומה עם ז'ק ברל וז'ילבר בקו ואיב מונטאן. חסר?

לא סתם אמרתי, כי את הלהיטים של שארל אזנבור (יליד פריז, 1924) תמיד מרגש לחזור לשמוע, ולא סתם לשמוע, אלא בתחושה של געגועים נצחיים שמייצר הטון המחוספס החם הזה שמחבק אותך.

צרפתי, אבל מגיע מהטריטוריה האמריקנית של פרנק סינטרה, בלי להיות דווקא "זמר הג'אז" עם סווינג, אבל כמו סינטרה, אזנבור יודע לשיר בטאץ' שמעביר סיפור, תחושה ותשוקה, כמו סינטרה  הוא נהנה מעיבודים ותזמורים מעולים. (For Me Formidable)

 וכמו סינטרה יש לו קשת של הבעות, מקצבים, שירים אמוציונאליים, שמעלים חיוך, שגורמים עינוג, שמכניסים למוד רומנטי, תערובת של עצב וחיןך כמו המונולוג – Tu T'Laisses Aller.או  Que C'Est Triste Venise שעושה לך חשק לצאת בואלס געגועים ולשיר יחד איתו. שיר מצמרר. (דגימת סאונד למטה)    כנ"ל – Emmenez-Moi. ובאווירה אחרת  Les comediens. ועדיין La Mamma עושה לך את זה במנגינה הנוגה, בטון המתרפק. ה-20 שירים (וביניהם גם  Qui ו – Les Deux Guitares) ייתנו מענה טוב למי שחשקו לעשות היכרות עם הזמר הנצחי הזה.

 אבל הסיבה העיקרית למה להגיע לאזנבור היא שאף אחד לא יכול לשיר אזנבור כמו אזנבור עצמו ובצרפתית. לא חייבים ללמוד צרפתית (אם כי זה ממש לא יזיק) כדי לחוש אותו ולאהוב את שיריו. שירים על אהבה, אובדנה, מותה של אם, אישה שעוזבת את האיש שלצידה אחרי שנות נישואין רבות. אזנבור שר את זה עם המון כוונה. המילים קיימות בטון שלו. למעשה, במוסיקה שלו.

 

Aznavour – 20 Chansons D'or
דירוג:
וידיאו:
לוידאו של La Mamma
שתף דף זהBookmark and Share
לאתר האומן

עד כה נכתבו 2 תגובות

  1. מדהים ......זמר ענק שר מהנשמה....לא יכולה להישאר אדישה למשמע השירים שלו. שארל אזנבור כשאתה שר כל מה שיש לי בעומק הנשמה צף החוצה למשמע קולך......לעולם תשאר הזמר שלי .........
    (יפה קורן, נהריה)(21/07/2013)
  2. מדהים. רוצה לדעת אם אזנבור מופיע .אשמח לתשובה .
    (רותי, אשקלון)(18/04/2008)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *


+ 8 = 15