עיון ביקורת

ישי לוי , אני זה אני (מילים ולחן: ליאור פרחי עיבוד והפקה מוזיקלית: יעקב למאי, דצמבר 2018)

מוסיקה ישראלית, סינגלים חדשים, שירים חדשים

החיים הם יפים, יצירת מופת של אלוהים, ומבחינת ישי לוי – הגם שעבר כבר “הכל” בהם, מבחינתו החיים תותים. “באתי לאהוב ולשמוח, נצחתי בזכות המוסיקה, ואני לא מתנצל על זה”. למה שיתנצל? מנין ההרגשה שהוא צריך להתנצל על מה שהוא? בחר בדרכו, דרך המוסיקה – אז למה להתנצל? האם מוסיקה היא רק שמח ואושר? לכך ישי לוי אינו מתכוון להתייחס, הגם שבז’אנר הים-תיכונית החיים בדרך כלל הם כאלה. אם הוא מזדהה טוטאל עם  הז’אנר הזה, יתכן ויש משהו במשוואה הזו. מצד שני האם “אני זה אני” הוא רק שיר של חיים יפים ושמחה?!
אני מעריך שישי לוי חווה גם רגעים פחות שמחים בחייו אבל הוא ימליץ לי להפסיק לחפור. לעצם העניין: יש כאן יצירה שאינה “אלוהית”, היא יורדת חזק לאדמה, לרחבת הריקודים, מחברת מוסיקה אוריינטאלית ואלקטרונית (EDM)  כדי שהחיים יראו יפים בפיזוז קליל וסוחף. המטרה של ישי והשיר – Don’y Worry, אם אני שמח, גם אתם יכולים: “אז קחו לכם עוד שיר ממני ותמשיכו רק לחיי”. מה אגיד לך, ישי, החיים יפים, אבל בוא לא נסחף כמוך. זה לא שאני טיפוס פסימי, אבל יש עוד כמה בעיות שצריכים לפתור לפני שנוכל לחייך ולשמוח.

החיים יפים אני יודע/ יצירת מופת של אלוהים
באתי לאהוב ולשמח/ מחוזק בקסם השירים
וכמו ילד גדול/ כבר עברתי הכל/ ניצחתי בזכות המנגינה
אני לא מתנצל/ לא עומד עוד בצל/ רק יושב בשורה ראשונה
אני זה אני/ עם כל מה שיש/ בשיגעון שלי/ לא מתבייש
בחרתי בדרכי/ ובה אני הולך/ אז קחו לכם עוד שיר ממני
ותמשיכו רק לחייך
החיים יפים זה כבר בטוח/ עשירים במוזיקה טובה
ואני אחד עם ראש פתוח/ התלהבתי התאהבתי בה
וכמו ילד גדול….. כי אני זה אני…..

דירוג:
שתף דף זהBookmark and Share

One thought on “אני זה אני

  1. ישי לוי.. באלבום "שועל קרבות" (2018) הראה רמה גבוהה, בהרבההה...משיר חנחני זה. ועדיין...עדיין שיר סביר וחמדמד. לסולן ענק מכל הצעירים פח שב"להיטים". מצד שני- לירון עמרם, ריף כהן, שי צברי, דיקלה, מורין נהדר... יש כוחות עולים איכותיייייים.
    (דודי מיכ (מוצרט הקווקזי))(01/01/2019)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *


+ 3 = 8