עיון ביקורת

שלמה ארצי , "למה אנחנו כל כך אוהבים אותך?" (מרץ 2019)

מה נשמע, מוסיקה ישראלית

עזוב אותך מעיתונאים. הרשת חזקה יותר. ראיונות כבר מזמן פאסה. אם כבר – שלמה ארצי הוא העתונאי שמראיין לקראת הבחירות את בני גנץ. קשר עם הקהל? – קח צרור שאלות ותענה עליהם. אחר-כך תעלה אותם ליוטיוב. "מי אתה באמת, שלמה ארצי?" ו"למה אנחנו כל כך אוהבים אותך?". הוא קורא שאלה וצוחק. "זו שאלה נהדרת", הוא משיב לעצמו. בטח נהדרת. חסר שלא יאהבו אותך. אתה מחובר בטבור לאהבת הקהל. כל דקה  אתה נלחם על תודעת הקהל. את החורף תעביר  באינטימי בצוותא ת"א לרגל 30 שנה להופעות שם, אבל כבר עכשיו תחשוב על על הקיץ הבא, ואולי כבר על זה שיבוא אחריו.
שלמה ארצי ימשיך לחשב את הקריירה שלו שני צעדים קדימה. בשביל אהבת הקהל הוא יזיע לאורך שלוש וחצי שעות של מופע. למה – כי הוא אוהב  להיות מחניף ומוחנף. לרקוד עם מעריצים במעברים. לחוש את המגע המיוזע. לפלרטט. רק הוא יכול לשחזר את הריטואל הזה. רק הוא יכול לקחת את האיש האחרון בקצה היציע הגבוה ולשלוט בו שליטה ללא מיצרים. רק הוא "מלך העולם" בקיסריה, כמו שאומר השיר המתורגם. קיבלתם תשובה על "למה אנחנו כל כך אוהבים אותך?".
ג'ינס, חולצה טריקו, נעלי התעמלות ומגבת יספיקו. בשביל להגשים את הריטואל עם הקהל לא צריכים עניבה. צריכים להקה טובה. צריכים קשר ישיר עם השורה הראשונה והשנייה והעשירית, ונשים שמנגבות דמעות כשהוא שר "פתאום כשלא באת" ו"מנגב לך ת'דמעות".  כול שורה וכול שיר וכל ג’סטה יכנסו במקום הנכון וימשיכו להטעין את ארצי והקהל לקראת לילות האהבה הבאים.

שתף דף זהBookmark and Share

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *


4 − = 2