עיון ביקורת

קובי פרץ & יעקב שוואקי, ואפילו בהסתרה (מילים: חזקי גליק בהשראת ליקוטי מוהר"ן לחן: שעיה גרוס ביצוע מקורי: יואלי קליין עיבוד והפקה מוסיקלית: אלי קשת, ספטמבר 2018)

מוסיקה ישראלית, סינגלים חדשים, שירים חדשים

אפילו בהסתרה שבתוך ההסתרה – גם שם נמצא הקדוש ברוך הוא, ואסור להתייאש בשום פנים ואופן, ולחפש ולבקש ולמצוא אותו, כי מלא כל הארץ כבודו. בימים שחיבור בין זמרים הוא טרנד, יש סיבה לחפשו בשניים. בתוכנית השיקום של קובי פרץ – נמצא לו הזיווג הזה עם הכוכב העולה, הזמר החסידי-מזרחי יעקב שוואקי. איך מתחברים? "ואפילו בהסתרה" הוא להיט בקרב הציבור הדתי-חרדי. אין כמו ימי סליחות לקרב את פרץ לציבור הזה. שיקול מסחרי? מה רע בשיקול מסחרי כדי לחלץ אדם מצרה, לשפר את תדמיתו. אגב,  לפי הקומוניקט שהגיע עם השיר, בתקופה שהיה בבית האסורים, בכל שישי בצהריים בהכנות לקראת שבת הצטרף לזמרת היחדיו של השיר הזה. אז יש צידוק והצדקה.
העיבוד בפתיח מעלה את השיר לשמיים. בהמשך, כמה חבל, יורדים לקרקע בשירה ובסלסולים בקצב מיד טמפו, שמחזירים לאזורי הכפיים והריקוד המוכרים.  פרץ את שוואקי שרים יפה, אבל הדואט אינו מתרומם, כי הוא אקראי, ולא נוצרת אינטרקציה אולטימטיבית. האם הם גורמים לי להתעטף בטלית של קדושה כיאה לימים אלה? כאן,  לא אסתיר, אני נשאר על הקרקע בבגדי החולין היומי יומיים שלי.

גם כי אלך בגיא צלמוות/ לא אירא רע כי אתה עמדי
ואפילו בהסתרה שבתוך ההסתרה/ בוודאי גם שם נמצא השם יתברך
גם מאחורי הדברים הקשים העוברים עליך/ אני עומד… אני עומד… אני עומד…

דירוג:
שתף דף זהBookmark and Share

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *


9 − = 6