עיון ביקורת

אריק איינשטיין , הינך יפה רעייתי (מיקי גבריאלוב על שיתוף הפעולה המחודש לפני מותו, ספטמבר 2014)

מוסיקה ישראלית

כשבעה חודשים לפני שאריק איינשטיין נפטר, הוא חוזר למיקי גבריאלוב, המלחין והמוסיקאי, שעיצב חלק מפואר מפס הקול שלו – מ"אני רואה אותך בדרך לגימנסיה" דרך "אמא אדמה", "אני ואתה", "היא יושבה לחלון" ועד "קפה טורקי", "ערב מול הגלעד" ו"עוף גוזל". הפגישה המחודשת מולידה שיר ראשון, שנשאר כסקיצה. השבוע שמענו את "הינך יפה רעייתי" באלבומו החדש של מיקי גבריאלוב.
מיקי מספר: "השנה 2013. עשרים ושש שנים אחרי שאריק ואני הפסקנו לשתף פעולה מוסיקלית, וכשבעה חודשים לפני שאריק נפטר, נפגשנו בכוונה לכתוב שירים חדשים. במשך החודשים האלה נפגשנו ושוחחנו על השירים, על החיים ועל העובדה שחזרנו לעבוד יחד. הרגשנו טוב עם העניין, ולשנינו הייתה שמחה בלב.
"במהלך המפגשים הצעתי לאריק כתשעה עשר שירים שהלחנתי, לחלקם כתבתי גם מילים. בשלב הראשון, אריק התחבר לארבעה מהם. בניסיון למצוא את הכיווןן הנכון, הקלטנו, הקלטנו סקיצה ראשונה לשיר "הינך יפה רעייתי" אצלי באולפן. בשביל אריק ובשבילי זה היה רגע ייחודי ומרגש. אחרי 26 שנה אריק ואני שוב מתחילים ליצור שירים. אבל רצה הגורל , וחודש אחרי הניסיון הזה – אריק נפטר, ומה שנשאר מהמפגש הזה הוא הביצוע המשותף. בהסכמת בני משפחתו, החלטתי לשמר את הביצוע ולהשלימו כראוי. צרפתי להקלטה את מי שכבר יצרו עם אריק בעבר – יצחק קלפטר בגיטרה, שם טוב לוי בחליל, יוני רכטר בפסנתר פנדר רודס. אני ניגנתי גיטרה אקוסטית ובס".
השיר, נמצא, כאמור, באלבומו החדש של מיקי גבריאלוב, "ריח של ים", וזהו אחד התיעודים האחרונים שנשארו מאריק.

על "ריח של ים" – מקי גבריאלוב

דירוג:
שתף דף זהBookmark and Share

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *


− 6 = 1