עיון ביקורת

שרית חדד , Do You Love Me? (מילים: Henree & Bandali Family לחן: Bandali Family עיבוד והפקה: Henree, יולי 2010)

סינגלים חדשים

אני נגד קומיסרים שמתערבים בתרבות, מהסוג שקובעים מה יותר איכות, מה פחות. אבל כיוון שאינני קומיסר, לא שייך לשום גוף רשמי ודעותיי יישארו על דף האינטרנט, אומר דבר אחד: לא אוהב שממסחרים. ממש לא. לא אוהב גימיקים מהסוג הנמוך. שרית חדד, זמרת המוגדרת "המצליחה ביותר בישראל" (בדף שהגיע עם הסינגל) מוכרת את עצמה ואת סלסול קולה קלי קלות למפיקי גימיקים ממולחים.
ואני אומר לך שרית חדד: אני לא קומיסר, אין לי שום אינטרסט חינוכי, אבל השיר הזה לא רק רדוד, אלא הוא עושה מניפולציה של אנגלית באקצנט ערבי כדי שיורידו אותו במאות אלפים לסלולר. חאפלה קורצת לשמחה הדרבוקאית האווילית על רבע עוף ובורקעס. אם את הזמרת הכי טובה בארץ, קחי את עצמך בידיים. אני עדיין בדעה שהכסף אינו עונה על הכול. לפעמים, לא חייבים לחייך למנהל הבנק, אפילו להישאר במינוס כדי להציל את הכבוד, מה שאצלך בטח לא יקרה – בטח לא באמצעות השיר הזה, וגם אם יגישו אותו בתלת מימד (כפי שמבטיחים) מבחינתי – חד-מימד.

  

מה בסך הכל ביקשתי…

שתגיד לי….

שאתה אוהב אותי…

 

Do you love me?

Do you need me?

Do you want me?

Do you? Do you? Do you?

מה בסך הכל ביקשתי

שתגיד אתה אוהב

שתגיד לי מהלב

שעליי אתה חושב

או לה לה לה…

Do you love me?

Do you need me?

Do you want me?

Do you? Do you? Do you?

מה בסך הכל ביקשתי

שתגיד אתה אוהב

שתגיד לי מהלב

שעליי אתה חושב

או לה לה לה…

 

דירוג:
שתף דף זהBookmark and Share

עד כה נכתבו 12 תגובות

 1. אני שונא מוסיקה מזרחית, ולא משוגע על שרית חדד, אבל זוהי הברקה הסטרית פשוט!! שיר משעשע ומקפיץ, אי אפשר להשאר אדישים אליו. הפקה יפה מאד.

  הדבר היחיד: הייתי מוסיף עוד בית ומתפטר מה-להלהלה..שמוזיל את השיר.

  אחלה גימיק. 4.5 מתוך 5 אצלי..
  (אילן ליאור)(11/08/2010)
 2. מה שנקרא- עבודה ערבית , גם השיר וגם העטיפה זוועתיים מתחת לכל ביקורת. עאלק מתוחכם
  (תמר)(04/08/2010)
 3. לא בכדי מצאתי עניין בשיר הזה. חזי, שנראה לי משכיל בדיוק כפי שהעיד על עצמו, הביא לתשומת לבנו כי זהו קאבר לשיר משנות השבעים. שאלה היו שנים של מקוריות אדירה. מה הפלא ששיר מקורי כזה מגיע משם. המקור מקסים, בעיני. צפו בו ב-http://www.youtube.com/watch?v=-7F40MVG0Wc.
  זאת יציאה פרחית. אז מה??? דונה סאמר עשתה מהפרחיות הזאת כמה שירים ממש מדהימים ( I FEEL LOVE- זה באמת מדהים! ). ושוב, הביצוע של שרית חדד מושלם ואפילו נדיר . אני מוצא את עצמי בטריטוריה לא לי- אני מגן על שיר של שרית חדד, ונהנה מזה!
  (מושיקו)(01/08/2010)
 4. איכסססססס!!!!!!!!!!!
  (ארד אבני, תל אביב)(01/08/2010)
 5. מכבד את דעתך, ואוהב את הביקורות הענייניות שלך לרוב. אני לתומי פשוט חשבתי שביקורת מוזיקה עוסקת גם במוזיקה... ובעיקר כי זהו קאבר לשיר לבנוני משנות השבעים. לכן לדעתי היה צריך להתמקד ב"איך" בדיוק כפי שרשמת... מניפולציות הרבע עוף היו גם בשיר המקורי.

  (חזי )(31/07/2010)
 6. לחזי - מפיק מוסיקלי

  עזוב אותך רבעי טונים, כאילו שגילית משהו. חצי מדינה גדלה על מוסיקה של רבעי טונים ומקאמים ומאהוולים. השאלה אינה ה"מה" אלא ה"איך". אני לא מדבר על סגנון. אני מדבר על מסחור של סגנון. על מוסיקה לרבעי עוף.
  (יוס1)(31/07/2010)
 7. בתור מפיק מוזיקלי שמבין דבר או שניים במוזיקה ערבית אני רוצה לומר לך שחבל לי שבחרת להתמקד בברור מאליו ושלא התייחסת לביצוע המהוקצע של השיר, הן הקולי והן המוזיקלי. במוזיקה ערבית יש דבר הנקרא "רבעי טונים" זו תורה מוזיקלית שלמה שמצריכה הבנה ודיוק! שלא לדבר על נשמה... זמר או זמרת שמסוגלים לשיר בכזה דיוק כמו הביצוע שהיא הביאה פה... זה פשוט משהו שאנשים פה בארץ כמעט ולא מבינים בו דבר ולכן הוא לא מוערך מספיק, תשמיע את השיר הזה למוזיקאי מצרי או לבנוני ואני מבטיח לך שהם יפלו מהרגליים... קול כמו של שרית קורה אחת לדור. סורי.
  (חזי - מפיק מוזיקלי, תל אביב)(31/07/2010)
 8. אין לי מה להגיב על השיר מכיוון שכל שיר ששרית מבצעת זה יוצא מצוין,
  ומכיוון ששרית חדד היא המבצעת
  השיר הזה הוא להיט.
  (מתן)(30/07/2010)
 9. אני אחד מהמעריצים הגדולים של שרית מתחילת הקריירה שלה אבל זבל כזה עוד לא שמעתי ממנה גועל נפש
  (רמי, דרום אפריקה)(30/07/2010)
 10. שרית חדד - זמרת ענקית. שירים מדהימים כמעט אחד אחד. מדי פעם מתפלק לה "מקודשת" או השיר המבחיל הזה. נחכה לבא.
  (לירן)(29/07/2010)
 11. כאחד שחושב שה"זמר" הים תיכוני הוא בד"כ מאכל פיגולים שאפילו בחתונתו של נסראללה לא הייתי מגיש אותו ( טוב, אולי כן... ) אומר:
  בניגוד לזמרים הגברים שמוחם נמצא מאחוריהם ( שוב, בד"כ )- ומקוריותם לא הייתה קיימת כבר שנים, שרית חדד מקורית. מניפולציה? שיהיה. זוהי מניפולציה טובה, כי היא פשוט מעניינת ומאוזנת, ואיננה מוכרת לי מילים עיבריות לפי הקילו. וכמובן, ג'ולייטה מוזמנת להקשיב לזמרת העולה עליה בכל הדרגות האפשריות. רמת ביצוע כזאת לא שומעים כל יום. ייתכן ושרית בדרך למעלה מחדש. רק ייתכן.
  (מושיקו)(29/07/2010)
 12. שיא השפל של המוסיקה הישראלית. גועל נפש.
  (בן )(29/07/2010)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *


2 − 2 =