עיון ביקורת

אסתר שמיר , בואי אלי (מילים: אַסתָּר שמיר לחן: אַסתָּר שמיר עיבוד והפקה מוסיקלית: יונתן לוי, ינואר 2011)

סינגלים חדשים

שיר חדש אחרי 8 שנות שתיקה יזכה לכותרת הנדושה "קאמבק". נדמה לי שאסתר שמיר מעולם לא עזבה את המוסיקה, כי המוסיקה לא עזבה אותה. אולי שווה בהזדמנות זו להסיר אבק מאחדים מאלבומיה כמו "במקום הכי נמוך בת"א". בשנים האחרונות התמקדה בריפוי טבעי (נטורופתיה) ופיתחה שיטת ריפוי ייחודית "קול הרוח", המשלבת עבודה קולית והתפתחות רוחנית. הסינגל החדש מגיע אחרי אלבומה השישי "בגלל האנשים שאני אוהבת" (2003)
"בואי אלי"
הוא שיר של תחקור אישי – להבין עצמך, למצוא משמעות דרך כאבם של אחרים – "כשליבך נרעד מול כאב של מישהו אחר / את מבינה שהוא יכול להיות את", זווית ראיה שאומרת – לסייע לסובל כי את היית יכולה להיות במקומו. ומצד שני –במצב של מניע לא ברור – "שלי נעלייך מעל הרגלייך / שלי מנעולייך מעל לרגלייך / ובואי אלי"..
אסתר שמיר מתבוננת בעצמה-במעשיה ויחסיה כלפי הזולת, ומבינה שיחסיה עמו (הזולת) מהווים מראה וירטואלית אמינה מאין כמוה. בצנעה רבה, היא מחפשת משמעות לחייה באינטראקציה שלה עם העולם. הצניעות הזאת מגולמת במשחקי לשון על הקונוטציה המקראית "של נעליך מעל רגליך" – "שלי נעלייך מעל הרגלייך / שלי מנעולייך מעל לרגלייך / ובואי אלי"… אומרת לעצמה, היי אנושית ומלאת חמלה גם ברגעים הקשים. כל היחס שלי אל האחר, זה שממול הוא פונקציה של השתקפות האני שלי.
בחרה מוסיקה קצבית, דאנס עם עיטורי פלמנקו ונגיעות רוק מודגשות, סיום יפה של דיבור בינה לבין עצמה – חלק מהקונטקסט. לא בטוח שהמוסיקה היא תפארת המלודיה ומצליחה להכיל את עומק המסר, אבל גם כך אסתר שמיר קיימת בה כיוצרת ייחודית וכזמרת עוצמתית.

דירוג:
שתף דף זהBookmark and Share

עד כה נכתבו 2 תגובות

  1. נדלקתי על הקצב והמילים שיהיו לך הרבה כאלה. חיכיתי לך ולא התאכזבתי
    (דורית עובד, נתניה)(12/01/2011)
  2. שיר מדהים פשוט נהדר יוצרת מעולה תמשיכי כך
    (חא, חדרה)(11/01/2011)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *


+ 8 = 11