עיון ביקורת

Rendezvous רנדוו, Another Round Please עוד סיבוב בבקשה (Rough Trade Moot Records, דצמבר 2011)

דאנס, אלקטרונית, טריפ-הופ

חגי איזנברג ואיתי סימון הם רנדוו של שניים, שנפגשו לראשונה בבית ספר רימון, מחברים בין מוסיקה מסורתית אנאלוגית ובין הסאונד הדיגיטלי המודרני, בשיתוף המפיק הנודע דייב בסקומבי (Dave Bascombe) כדי לייצר נארטיביים מוסיקליים, שחלקם ראויים להיות פסי קול.
תרגמו הצלילים למילים בדמיונכם. אבל מתברר כי מאות אלפים לא אפשרו לדמיון שלהם לייצר הסרט ופשוט נכנסו ליוטיוב לצפות בקטע רביעי The Murf (המצליח), שהוא הדוגמא לאיך פוגשים צלילי העבר (מוסיקה לסרטים צרפתיים) את הטכנולוגיה העכשווית.
האכסנייה – חברות Rough Trade Moot Records מראה כי יש יצוא מוסיקלי מהארץ, בתנאי שהוא אינו ורבלי. Another Round Please גם אינו חד ממדי. יש בו אלמנטים של מוסיקה אלקטרונית, מוסיקה אירופאית לסרטים, צ'יל ואפילו נגיעה בפרוג-רוק (משהו מקראפטוורק, פינק פלויד).
הצמד Rendezvous ממזג את האלקטרו עם סאונד ומלודיות שאכן מחזירות שלושים שנה אחורה.Adagio For Tiesto מהקטעים היותר מוצלחים בדיסק – משקף את האוריינטציה הזו של סאונד אלקטרוני קר הפוגש צליל עבר אפילו בנוסח של תזמורות סימפוניות קלות בנוסח פול מוריה מהשבעים שפעם נקראו "מוסיקה אינסטרומנטלית קלה" או אף "איזי ליסנינג". מתברר כי הדור הזה הרבה יותר מאותגר מכוכבי צלילי ההאזנה הקלה של פעם. C Sharp הפותח הוא כיתת אמן ביצירה אלקטרונית המוליכה לנתיבים לא צפויים.
Hands Up הוא עוד קטע מלודי להפליא (נפתח ביללות סירנות) שממזג בין רוח ההלחנה של השבעים להפקה המודרנית. End Of The World האלקטרוני מוביל כבר לשורה תחתונה כמו – Rendevous – כיצוא מוסיקלי שהתיאור הנדוש "גאווה ישראלית" אינו קטנה עליו.

Rendezvous Another Round Please
דירוג:
וידיאו:
The Murf
שתף דף זהBookmark and Share

One thought on “Another Round Please עוד סיבוב בבקשה

  1. אדיר! אלבום מופתי ואכן גאווה ישראלית!
    (מיטל)(17/12/2011)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *


1 + = 10