חדשות מוסיקה

סטנלי קלארק – 2 הופעות בערב אחד

שמעתי אותו לאחרונה לפני 11 שנה במסגרת השלישיה סטנלי קלארק, (Stanley Clarkeויקטור ווטן (Victor Wooten) ומרקוס מילר (Marcus Miller) , טריו ענקי הבאס בהיכל התרבות (אוקטובר 2008) סטנלי קלארק נגן מבריק בבס אקוסטי וגם חשמלי. את רוב הקריירה שלו עשה מחוץ לג'אז, הגם שהוא מסוגל לנגן ג'אז ברמות הגבוהות ביותר. הוא ניגן עם גיל אוואנס, דקסטר גורדון, סטן גץ, מל לואיס, הוראס סילבר וארט בלייקי והגיע עד "חזרה לנצח" של צ'יק קוריאה. אלבומו הראשון School Days יצא ב-1976. הוא הקים להקת פאנק יחד עם ג'ורג' דיוק איתו פיתח סגנון שהיה יותר מוסיקת נשמה, שיתף פעולה עם ז'אן לוק פונטי ואל דימיאולה באלבום Rite of Strings והוציא אלבום פורטרט מצוין – If This Bass Could Only Talk. בין האלבומים הטובים ביותר של קלארק –  I Wanna Play For You, מעין מבוא מופלא למוסיקה שלו. מהקטעים בולטים – School Days (למטה – בגרסה עם ג'ורג' דיוק) ו – Quiet Afternoon.
הוא יליד 1951 (בן 68), עבר מכינור לצ'לו ולאחר מכן לקונטרבס, ובאותה עת החל לנגן בגיטרת בס פנדר בהרכבי מוסיקת נשמה ורוק של פילדלפיה. הוא ניגן באותה וירטואוזיות בשני הכלים. הוא נחשב אחד מכוכבי הג'אז-רוק הגדולים ביותר, הנגן המושלם בין כל נגני הבאס החשמלי. קלארק הקליט עשרות אלבומים כסולן ומשת"פ. בין שלל פרסיו – 4 גראמי.

*** הבאס החשמלי קיבל תפקיד קצבי בעל חשיבות רבה בריתם-אנד-בלוז, במוסיקת הנשמה ובפאנק, אך חדר גם לג'אז בעוצמה רבה בתחילת שנות השבעים במסגרת סגנון הג'אז רוק פיוז'ן.

School Days

Quiet Afternoon

על הבמה ינגנו:

Stanley Clarke : E-Bass / Upright Bass

Beka Gochiashvili : Piano

Cameron Graves : Keyboards

Shariq Tucker : Drums

Salar Nader : Tabla

Evan Garr : Violin                    

1.7.2019רידינג ג' 2 הופעות: 19:30 ו-22. מחירי הכרטיסים 199-299 שקל.

שתף דף זהBookmark and Share

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *


1 + 8 =